Stackpole Electronics Inc. RAVF324DJT100R
RAVF324DJT100R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF324DJT100R
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 2012
Datasheet Download
RAVF324DJT100R.pdf
Availability of RAVF324DJT100R
QUANTITY
RAVF324DJT100R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF324DJT100R
Internal Part NumberEIS-RAVF324DJT100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF324DJT100R
Related LinksRAVF324, RAVF324DJT100R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF324DJT100R Details Description
Related parts for RAVF324DJT100R
RES SMD 698K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 2B 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
IC FILTER COMMON MODE ESD WDFN datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 350MA 3.25 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
"MICRO 51C P 12"" YEL FLOAT NI" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf