Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-03-C2-R0
ATS-15E-03-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-03-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15E-03-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-03-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-03-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-03-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-03-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-03-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-03-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-03-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-03-C2-R0
CAP FILM 0.022UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 232A SO8FL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X72" A MED datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7S 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf