Stackpole Electronics Inc. RAVF328NJT10K0
RAVF328NJT10K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF328NJT10K0
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF328NJT10K0.pdf
Availability of RAVF328NJT10K0
QUANTITY
RAVF328NJT10K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF328NJT10K0
Internal Part NumberEIS-RAVF328NJT10K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF328NJT10K0
Related LinksRAVF328, RAVF328NJT10K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF328NJT10K0 Details Description
Related parts for RAVF328NJT10K0
FLEX CABLE - AFF14G/AF14/AFE14T datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 887 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPDT datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 2W DC NO M12 datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484UBGA datasheet.pdf
EEPROM SPI 128KB 8TSSOP datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf