Stackpole Electronics Inc. RAVF328RJT10K0
RAVF328RJT10K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF328RJT10K0
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF328RJT10K0.pdf
Availability of RAVF328RJT10K0
QUANTITY
RAVF328RJT10K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF328RJT10K0
Internal Part NumberEIS-RAVF328RJT10K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF328RJT10K0
Related LinksRAVF328, RAVF328RJT10K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF328RJT10K0 Details Description
Related parts for RAVF328RJT10K0
IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 1% 3W 3637 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 3A DO201AD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 80 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 5A TO263-5 datasheet.pdf
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM ORN datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A QC TERM datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 4.9A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
MICRO 21C P 48" WHT JACKS datasheet.pdf