Stackpole Electronics Inc. RAVF328RJT4K70
RAVF328RJT4K70 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF328RJT4K70
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF328RJT4K70.pdf
Availability of RAVF328RJT4K70
QUANTITY
RAVF328RJT4K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF328RJT4K70
Internal Part NumberEIS-RAVF328RJT4K70
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF328RJT4K70
Related LinksRAVF328, RAVF328RJT4K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF328RJT4K70 Details Description
Related parts for RAVF328RJT4K70
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE .250A 500V HS FERRULE datasheet.pdf
RES SMD 816 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.23KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DRAWER 12.1X17.4X8.8" BLACK datasheet.pdf
2+2 WAY F CRIMP L/BORE W/JS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT FP datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf