Stackpole Electronics Inc. RAVF328RJT560R
RAVF328RJT560R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF328RJT560R
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF328RJT560R.pdf
Availability of RAVF328RJT560R
QUANTITY
RAVF328RJT560R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF328RJT560R
Internal Part NumberEIS-RAVF328RJT560R
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF328RJT560R
Related LinksRAVF328, RAVF328RJT560R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF328RJT560R Details Description
Related parts for RAVF328RJT560R
SSD 2.5" IDEP 24GB datasheet.pdf
LEGEND PLATE STAND "DOWN" A22SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9643-210 datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LPA 1/17 OG datasheet.pdf
Connector HDMI 19 Position datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf