Intel RB80526PY700256S L4ZM
RB80526PY700256S L4ZM picture photo
Mfg. Part Number
RB80526PY700256S L4ZM
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU PENT III 700MHZ 370FCPGA
Datasheet Download
RB80526PY700256S L4ZM.pdf
Availability of RB80526PY700256S L4ZM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RB80526PY700256S L4ZM Order Process
Ship out your order
Specifications of RB80526PY700256S L4ZM
Internal Part NumberEIS-RB80526PY700256S L4ZM
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
SeriesPentium III
PackagingTray
Core Processor-
Number of Cores/Bus Width-
Speed700MHz
Co-Processors/DSP-
RAM Controllers-
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet-
SATA-
USB-
Voltage - I/O-
Operating Temperature0°C ~ 80°C
Security Features-
Package / Case370-FCPGA
Supplier Device Package370-FC-PGA
Additional Interfaces-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RB80526PY700256S L4ZM
Related LinksRB80526PY7, RB80526PY700256S L4ZM Datasheet, Intel Distributor
RB80526PY700256S L4ZM Details Description
Related parts for RB80526PY700256S L4ZM
IC FLASH 256KBIT 150NS 28TSOP datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
Connector Header 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 20SEC 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 9V datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 48CABGA datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR JM16 FAMI datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 20QSOP datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf