Sullins Connector Solutions RBA24DRSD-S288
RBA24DRSD-S288 picture photo
Mfg. Part Number
RBA24DRSD-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND
Datasheet Download
RBA24DRSD-S288.pdf
Availability of RBA24DRSD-S288
QUANTITY
RBA24DRSD-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA24DRSD-S288
Internal Part NumberEIS-RBA24DRSD-S288
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA24DRSD-S288
Related LinksRBA24DR, RBA24DRSD-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA24DRSD-S288 Details Description
Related parts for RBA24DRSD-S288
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL datasheet.pdf