Sullins Connector Solutions RBA32DTBN
RBA32DTBN picture photo
Mfg. Part Number
RBA32DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA32DTBN.pdf
Availability of RBA32DTBN
QUANTITY
RBA32DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA32DTBN
Internal Part NumberEIS-RBA32DTBN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row32
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA32DTBN
Related LinksRBA3, RBA32DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA32DTBN Details Description
Related parts for RBA32DTBN
CONN HEADER FPC .4MM 34POS SMD datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER FOR DD4500 5PKG datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf