Sullins Connector Solutions RBA50DTBT
RBA50DTBT picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTBT
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA50DTBT.pdf
Availability of RBA50DTBT
QUANTITY
RBA50DTBT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTBT
Internal Part NumberEIS-RBA50DTBT
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTBT
Related LinksRBA5, RBA50DTBT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTBT Details Description
Related parts for RBA50DTBT
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 110A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME GRN 19 datasheet.pdf