Sullins Connector Solutions RBA50DTKI-S288
RBA50DTKI-S288 picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTKI-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND
Datasheet Download
RBA50DTKI-S288.pdf
Availability of RBA50DTKI-S288
QUANTITY
RBA50DTKI-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTKI-S288
Internal Part NumberEIS-RBA50DTKI-S288
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTKI-S288
Related LinksRBA50DT, RBA50DTKI-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTKI-S288 Details Description
Related parts for RBA50DTKI-S288
IC REG LDO 2.5V 0.4A SOT223-6 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .8MM FH 9H GOLD datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN PWR JACK R/A PCB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN 32POS MALE R/A ROW A+C datasheet.pdf
SSR/HS ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 2NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf