Sullins Connector Solutions RBA50DTMH
RBA50DTMH picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTMH
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA50DTMH.pdf
Availability of RBA50DTMH
QUANTITY
RBA50DTMH Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTMH
Internal Part NumberEIS-RBA50DTMH
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTMH
Related LinksRBA5, RBA50DTMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTMH Details Description
Related parts for RBA50DTMH
IC MCU 16K FLASH 256B 44LQFP datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 96-BGA datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-360S datasheet.pdf
RES SMD 0.59 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 750MHZ 32QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf