Sullins Connector Solutions RBA50DTMZ-S273
RBA50DTMZ-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTMZ-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA50DTMZ-S273.pdf
Availability of RBA50DTMZ-S273
QUANTITY
RBA50DTMZ-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTMZ-S273
Internal Part NumberEIS-RBA50DTMZ-S273
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTMZ-S273
Related LinksRBA50DT, RBA50DTMZ-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTMZ-S273 Details Description
Related parts for RBA50DTMZ-S273
TRANSDUCER .5-4.5VDC 10000# PRES datasheet.pdf
LENS 20MM SERIES MED OPTIC 15DEG datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 7/16" 4.3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 9.6V 38A datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 13MM datasheet.pdf
RFSW,PSA,SH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf