Sullins Connector Solutions RBB13DYRR
RBB13DYRR picture photo
Mfg. Part Number
RBB13DYRR
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 13POS
Datasheet Download
RBB13DYRR.pdf
Availability of RBB13DYRR
QUANTITY
RBB13DYRR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB13DYRR
Internal Part NumberEIS-RBB13DYRR
Number of Positions26
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock, Card Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB13DYRR
Related LinksRBB1, RBB13DYRR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB13DYRR Details Description
Related parts for RBB13DYRR
AMP TBC RECP ASY R/A 150P 3R datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 104K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SFP 2X8 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V JB 1206 datasheet.pdf