Sullins Connector Solutions RBB24DYRN
RBB24DYRN picture photo
Mfg. Part Number
RBB24DYRN
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 24POS
Datasheet Download
RBB24DYRN.pdf
Availability of RBB24DYRN
QUANTITY
RBB24DYRN Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB24DYRN
Internal Part NumberEIS-RBB24DYRN
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB24DYRN
Related LinksRBB2, RBB24DYRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB24DYRN Details Description
Related parts for RBB24DYRN
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN U-MNL CAP 5POS 94V-2 RED datasheet.pdf
GDT 350V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PWR XFRM FAIRCHILD FSL137MRIN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.3A 125 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf