Sullins Connector Solutions RBB95DYRR
RBB95DYRR picture photo
Mfg. Part Number
RBB95DYRR
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 95POS
Datasheet Download
RBB95DYRR.pdf
Availability of RBB95DYRR
QUANTITY
RBB95DYRR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB95DYRR
Internal Part NumberEIS-RBB95DYRR
Number of Positions190
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock, Card Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB95DYRR
Related LinksRBB9, RBB95DYRR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB95DYRR Details Description
Related parts for RBB95DYRR
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
24+24 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
RFID NFC HF DRY INLAY AD-721 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
680UF 10V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf