Sullins Connector Solutions RBE15DHHR
RBE15DHHR picture photo
Mfg. Part Number
RBE15DHHR
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP 1MM SLD
Datasheet Download
RBE15DHHR.pdf
Availability of RBE15DHHR
QUANTITY
RBE15DHHR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBE15DHHR
Internal Part NumberEIS-RBE15DHHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBE15DHHR
Related LinksRBE1, RBE15DHHR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBE15DHHR Details Description
Related parts for RBE15DHHR
CARD GUIDE DEEP CHAN 6" .102" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
DIN STRAIGHT HEADER F datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 620BGA datasheet.pdf
IC PWR SW HI-SIDE 2CH DSO14-40 datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 125MHZ datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf