Sullins Connector Solutions RBM15DTAN-S189
RBM15DTAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RBM15DTAN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RBM15DTAN-S189.pdf
Availability of RBM15DTAN-S189
QUANTITY
RBM15DTAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM15DTAN-S189
Internal Part NumberEIS-RBM15DTAN-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM15DTAN-S189
Related LinksRBM15DT, RBM15DTAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM15DTAN-S189 Details Description
Related parts for RBM15DTAN-S189
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BLZP 5.00/15/270LH SN OR BX datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
LED OSLON 65CRI 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf