Murata Electronics North America RBQ-12/33-D48PBS-C
RBQ-12/33-D48PBS-C picture photo
Mfg. Part Number
RBQ-12/33-D48PBS-C
Brief Description
DC/DC CONVERTER 11.85V 33A 391W
Datasheet Download
RBQ-12/33-D48PBS-C.pdf
Availability of RBQ-12/33-D48PBS-C
QUANTITY
RBQ-12/33-D48PBS-C Order Process
Ship out your order
Specifications of RBQ-12/33-D48PBS-C
Internal Part NumberEIS-RBQ-12/33-D48PBS-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 111.85V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)33A
Power (Watts) - Manufacture Series391W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case5-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.6mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency96%
Power (Watts) - Max391W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBQ-12/33-D48PBS-C
Related LinksRBQ-12/33, RBQ-12/33-D48PBS-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RBQ-12/33-D48PBS-C Details Description
Related parts for RBQ-12/33-D48PBS-C
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 3/0 AWG datasheet.pdf
ADPT DIP16/SOIC16 EEPROM FLASH datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 9.19"L X 3.06"W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A 8SON datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 140MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf