Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RC0603F3322CS
RC0603F3322CS picture photo
Mfg. Part Number
RC0603F3322CS
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
RC0603F3322CS.pdf
Availability of RC0603F3322CS
QUANTITY
RC0603F3322CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RC0603F3322CS
Internal Part NumberEIS-RC0603F3322CS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC0603F3322CS
Related LinksRC0603, RC0603F3322CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RC0603F3322CS Details Description
Related parts for RC0603F3322CS
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf