Yageo RC0603FR-07332KL
RC0603FR-07332KL picture photo
Mfg. Part Number
RC0603FR-07332KL
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RC0603FR-07332KL.pdf
Availability of RC0603FR-07332KL
QUANTITY
RC0603FR-07332KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RC0603FR-07332KL
Internal Part NumberEIS-RC0603FR-07332KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC0603FR-07332KL
Related LinksRC0603FR, RC0603FR-07332KL Datasheet, Yageo Distributor
RC0603FR-07332KL Details Description
Related parts for RC0603FR-07332KL
CABINET ALUM BLACK 11"L X 5.5"W datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.1PF 10V 0201 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT FET 20-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 30UH 255MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
RS-TCON 14A FEMALE datasheet.pdf
TWEEZER BACK STOP WAFER 5.12" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CB 35C 35#16 PIN/SKT RECP THRU datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf