Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-115-C3-R0
ATS-11F-115-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-115-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-11F-115-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11F-115-C3-R0
QUANTITY
ATS-11F-115-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-115-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-115-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-115-C3-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-115-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-115-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-115-C3-R0
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER AMP 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 2POS PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 1.15A 65 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 835 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf