Stackpole Electronics Inc. RC14JB330R
RC14JB330R picture photo
Mfg. Part Number
RC14JB330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JB330R.pdf
Availability of RC14JB330R
QUANTITY
RC14JB330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JB330R
Internal Part NumberEIS-RC14JB330R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC14JB330R
Related LinksRC14J, RC14JB330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC14JB330R Details Description
Related parts for RC14JB330R
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC HALF BRIDGE SELF-OSC 9-SIP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
TERM BLOCK BARRIER datasheet.pdf
FAN BLOWER 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf