Stackpole Electronics Inc. RC14JB4M30
RC14JB4M30 picture photo
Mfg. Part Number
RC14JB4M30
Brief Description
RES 4.3M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JB4M30.pdf
Availability of RC14JB4M30
QUANTITY
RC14JB4M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JB4M30
Internal Part NumberEIS-RC14JB4M30
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC14JB4M30
Related LinksRC14J, RC14JB4M30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC14JB4M30 Details Description
Related parts for RC14JB4M30
DIODE GEN PURP 400V 85A DO203AB datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K FLASH 11MLP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A 15GOLD SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN FERRULE RG/U 59B CRIMP TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf