Stackpole Electronics Inc. RC1KB33R0
RC1KB33R0 picture photo
Mfg. Part Number
RC1KB33R0
Brief Description
RES 33 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
RC1KB33R0.pdf
Availability of RC1KB33R0
QUANTITY
RC1KB33R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RC1KB33R0
Internal Part NumberEIS-RC1KB33R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.563" L (5.70mm x 14.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC1KB33R0
Related LinksRC1K, RC1KB33R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC1KB33R0 Details Description
Related parts for RC1KB33R0
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
ME 8MB SDRAM 2MB FLASH SINGLE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
EMULATOR TARGET PACKAGE ADAPTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN MALE 63POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
LED COB CXA1304 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
AB 14C 14#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC datasheet.pdf