Sullins Connector Solutions RCA24DTMN
RCA24DTMN picture photo
Mfg. Part Number
RCA24DTMN
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RCA24DTMN.pdf
Availability of RCA24DTMN
QUANTITY
RCA24DTMN Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA24DTMN
Internal Part NumberEIS-RCA24DTMN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA24DTMN
Related LinksRCA2, RCA24DTMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA24DTMN Details Description
Related parts for RCA24DTMN
SIDAC MC BI 170V 400A TO-92 datasheet.pdf
RELAY IMPULSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK INV PWM 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
ANALOG INPUT 010V ACDC 2 CHANNEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf