Sullins Connector Solutions RCA50DTMZ-S273
RCA50DTMZ-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RCA50DTMZ-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RCA50DTMZ-S273.pdf
Availability of RCA50DTMZ-S273
QUANTITY
RCA50DTMZ-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA50DTMZ-S273
Internal Part NumberEIS-RCA50DTMZ-S273
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA50DTMZ-S273
Related LinksRCA50DT, RCA50DTMZ-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA50DTMZ-S273 Details Description
Related parts for RCA50DTMZ-S273
TERMINAL BLOCK 5MM 7POS PCB datasheet.pdf
PANEL END USE WITH 1598E SERIES datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1MHZ 12DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 14MM 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 65MM datasheet.pdf
DUBOX-DEROG 2007-00-001 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 5P-5P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN DSUB 2X9POS PLUG 15.88MM datasheet.pdf