Murata Electronics North America RCE5C1H222J0K1H03B
RCE5C1H222J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C1H222J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C1H222J0K1H03B.pdf
Availability of RCE5C1H222J0K1H03B
QUANTITY
RCE5C1H222J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C1H222J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RCE5C1H222J0K1H03B
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C1H222J0K1H03B
Related LinksRCE5C1H22, RCE5C1H222J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C1H222J0K1H03B Details Description
Related parts for RCE5C1H222J0K1H03B
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6-SON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 84PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf