Murata Electronics North America RCE5C1H331J0DBH03A
RCE5C1H331J0DBH03A picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C1H331J0DBH03A
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C1H331J0DBH03A.pdf
Availability of RCE5C1H331J0DBH03A
QUANTITY
RCE5C1H331J0DBH03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C1H331J0DBH03A
Internal Part NumberEIS-RCE5C1H331J0DBH03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C1H331J0DBH03A
Related LinksRCE5C1H33, RCE5C1H331J0DBH03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C1H331J0DBH03A Details Description
Related parts for RCE5C1H331J0DBH03A
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOX ABS BLACK/GRAY 3.16" X 2.87" datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 4VFDFPN datasheet.pdf
CRYSTAL 25.0000MHZ 8.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TV 30C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
GT 2C 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 5MM TRANS SMD datasheet.pdf