Murata Electronics North America RCE5C2A5R0C0DBH03A
RCE5C2A5R0C0DBH03A picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C2A5R0C0DBH03A
Brief Description
CAP CER 5PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C2A5R0C0DBH03A.pdf
Availability of RCE5C2A5R0C0DBH03A
QUANTITY
RCE5C2A5R0C0DBH03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C2A5R0C0DBH03A
Internal Part NumberEIS-RCE5C2A5R0C0DBH03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C2A5R0C0DBH03A
Related LinksRCE5C2A5R, RCE5C2A5R0C0DBH03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C2A5R0C0DBH03A Details Description
Related parts for RCE5C2A5R0C0DBH03A
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 6UDFN datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 320X240 WH TRANSM datasheet.pdf
12P MTA156 QUAD ASSY W/O TBS datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/7/270FL3.2SB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf