Murata Electronics North America RCER71H681K0K1H03B
RCER71H681K0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCER71H681K0K1H03B
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER71H681K0K1H03B.pdf
Availability of RCER71H681K0K1H03B
QUANTITY
RCER71H681K0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER71H681K0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RCER71H681K0K1H03B
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER71H681K0K1H03B
Related LinksRCER71H68, RCER71H681K0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER71H681K0K1H03B Details Description
Related parts for RCER71H681K0K1H03B
CONN RING COUPLING CPC SIZE 11 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL 40MHZ 24-TQFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM SMD datasheet.pdf
CHOKE DIFFERENTIAL 120UH 1A HORZ datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
EDGEON SQUARE 16 NI .375 CNTR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
IC CTRLR SUPER I/O LPC 100QFP datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA PTH W/CLIP DR TI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf