Murata Electronics North America RCER72A332K0DBH03A
RCER72A332K0DBH03A picture photo
Mfg. Part Number
RCER72A332K0DBH03A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER72A332K0DBH03A.pdf
Availability of RCER72A332K0DBH03A
QUANTITY
RCER72A332K0DBH03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER72A332K0DBH03A
Internal Part NumberEIS-RCER72A332K0DBH03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER72A332K0DBH03A
Related LinksRCER72A33, RCER72A332K0DBH03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER72A332K0DBH03A Details Description
Related parts for RCER72A332K0DBH03A
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX IF W/RSSI&LIMIT 28-QSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 3.3VOUT 2W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf