Rohm Semiconductor RCJ330N25TL
RCJ330N25TL picture photo
Mfg. Part Number
RCJ330N25TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 250V 33A LPTS
Datasheet Download
RCJ330N25TL.pdf
Availability of RCJ330N25TL
QUANTITY
RCJ330N25TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RCJ330N25TL
Internal Part NumberEIS-RCJ330N25TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C33A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs105 mOhm @ 16.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs80nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4500pF @ 25V
Power - Max40W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-83
Supplier Device PackageLPTS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCJ330N25TL
Related LinksRCJ33, RCJ330N25TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RCJ330N25TL Details Description
Related parts for RCJ330N25TL
TAG MARKER SG 10 MKD 1 10/STRIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS STR datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.1A SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JFET N-CH 225MW SOT23 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN 140X50.8MM BALL 48VDC WIRE datasheet.pdf