Vishay/Dale RCL0406470RFKEA
RCL0406470RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406470RFKEA
Brief Description
RES SMD 470 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406470RFKEA.pdf
Availability of RCL0406470RFKEA
QUANTITY
RCL0406470RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406470RFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406470RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406470RFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406470RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406470RFKEA Details Description
Related parts for RCL0406470RFKEA
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 24V datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
ASSY 1POS 35MM RND OD 15.75MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
RES SMD 75KOHM 0.01% 0.4W J LEAD datasheet.pdf