Vishay/Dale RCL0406620KFKEA
RCL0406620KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406620KFKEA
Brief Description
RES SMD 620K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406620KFKEA.pdf
Availability of RCL0406620KFKEA
QUANTITY
RCL0406620KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406620KFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406620KFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406620KFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406620KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406620KFKEA Details Description
Related parts for RCL0406620KFKEA
CONN FPC 35POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
BIT TORX T9 0.98" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DVR RS485/RS422 QUAD 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V JB 0805 datasheet.pdf