Vishay/Dale RCL0406887KFKEA
RCL0406887KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406887KFKEA
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406887KFKEA.pdf
Availability of RCL0406887KFKEA
QUANTITY
RCL0406887KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406887KFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406887KFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406887KFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406887KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406887KFKEA Details Description
Related parts for RCL0406887KFKEA
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR ION 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 388FPBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI 0-75MV DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf