Vishay/Dale RCL04069R76FKEA
RCL04069R76FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL04069R76FKEA
Brief Description
RES SMD 9.76 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL04069R76FKEA.pdf
Availability of RCL04069R76FKEA
QUANTITY
RCL04069R76FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL04069R76FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL04069R76FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL04069R76FKEA
Related LinksRCL0406, RCL04069R76FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL04069R76FKEA Details Description
Related parts for RCL04069R76FKEA
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PUMP ONLY TAKE-ALONG LOCK SS 8OZ datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.3A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 60POS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 33A OUT datasheet.pdf
PANEL MOUNT ASSEM 8.1MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MARKER MF 4/5.2 MC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf