Vishay/Dale RCL061230K9FKEA
RCL061230K9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL061230K9FKEA
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL061230K9FKEA.pdf
Availability of RCL061230K9FKEA
QUANTITY
RCL061230K9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL061230K9FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL061230K9FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL061230K9FKEA
Related LinksRCL0612, RCL061230K9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL061230K9FKEA Details Description
Related parts for RCL061230K9FKEA
CONN HEADER 12POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MT PIN SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf