Vishay/Dale RCL061246K4FKEA
RCL061246K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL061246K4FKEA
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL061246K4FKEA.pdf
Availability of RCL061246K4FKEA
QUANTITY
RCL061246K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL061246K4FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL061246K4FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL061246K4FKEA
Related LinksRCL0612, RCL061246K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL061246K4FKEA Details Description
Related parts for RCL061246K4FKEA
CONN RING 10-12 AWG #5/8 SOLIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LVDS/FPD 5-43MHZ LINK 36-LLP datasheet.pdf
PICTAIL PLUS BUCK/BOOST DB datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V HS 8SOIC datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FRACT-N PLL 16BIT 40SMT datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 52W LDPAK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf