Vishay/Dale RCL0612887RFKEA
RCL0612887RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0612887RFKEA
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL0612887RFKEA.pdf
Availability of RCL0612887RFKEA
QUANTITY
RCL0612887RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0612887RFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0612887RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0612887RFKEA
Related LinksRCL0612, RCL0612887RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0612887RFKEA Details Description
Related parts for RCL0612887RFKEA
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-MSOP datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 3PHASE BUCK 48-QFN datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH USMALL 4DSBGA datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 5POS datasheet.pdf
MINI FIT REC 4POS 555704RBLACK datasheet.pdf
8X PCIE CAGE RAIL ASSY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 287 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf