ST STM1817TWX7F
STM1817TWX7F picture photo
Mfg. Part Number
STM1817TWX7F
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC RESET CIRCUIT 3.06V PP SOT-23
Datasheet Download
STM1817TWX7F.pdf
Availability of STM1817TWX7F
QUANTITY
STM1817TWX7F Order Process
Ship out your order
Specifications of STM1817TWX7F
Internal Part NumberEIS-STM1817TWX7F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSTM1817 View All Specifications
Product Training ModulesSmart Grid Solutions: Smart Grid Distribution/Smart Meters
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold3.06V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STM1817TWX7F
Related LinksSTM181, STM1817TWX7F Datasheet, ST Distributor
STM1817TWX7F Details Description
Related parts for STM1817TWX7F
FIXED IND 150UH 1.6A 181 MOHM TH datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 28-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 8A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 600V 150A F SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT GRN 0.56" CA datasheet.pdf