Vishay/Dale RCL1218130KJNEK
RCL1218130KJNEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL1218130KJNEK
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL1218130KJNEK.pdf
Availability of RCL1218130KJNEK
QUANTITY
RCL1218130KJNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1218130KJNEK
Internal Part NumberEIS-RCL1218130KJNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1218130KJNEK
Related LinksRCL1218, RCL1218130KJNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1218130KJNEK Details Description
Related parts for RCL1218130KJNEK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN INTERFACE SEAL 6POS UMNL datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 12X2X5" 6A MED datasheet.pdf
RES 20K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
GSKT FAB/FOAM 11.3X457.2MM KNIFE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf