Vishay/Dale RCL121839R0FKEK
RCL121839R0FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121839R0FKEK
Brief Description
RES SMD 39 OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121839R0FKEK.pdf
Availability of RCL121839R0FKEK
QUANTITY
RCL121839R0FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121839R0FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121839R0FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121839R0FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121839R0FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121839R0FKEK Details Description
Related parts for RCL121839R0FKEK
IDC CABLE-AKR44A/ AE50G / APK44A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf