Vishay/Dale RCL121884K5FKEK
RCL121884K5FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121884K5FKEK
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121884K5FKEK.pdf
Availability of RCL121884K5FKEK
QUANTITY
RCL121884K5FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121884K5FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121884K5FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121884K5FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121884K5FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121884K5FKEK Details Description
Related parts for RCL121884K5FKEK
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 193MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL SPACER DPS8 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
EMITTER IR 935NM 50MA COAXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf