Vishay/Dale RCL121893K1FKEK
RCL121893K1FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121893K1FKEK
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121893K1FKEK.pdf
Availability of RCL121893K1FKEK
QUANTITY
RCL121893K1FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121893K1FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121893K1FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121893K1FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121893K1FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121893K1FKEK Details Description
Related parts for RCL121893K1FKEK
RES 560 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL IMP .062"DIA TIN PLATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 4A datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HARBUS64 INSERT BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TIME DELAY REL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf