Vishay/Dale RCL12189R10JNEK
RCL12189R10JNEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL12189R10JNEK
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL12189R10JNEK.pdf
Availability of RCL12189R10JNEK
QUANTITY
RCL12189R10JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL12189R10JNEK
Internal Part NumberEIS-RCL12189R10JNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL12189R10JNEK
Related LinksRCL1218, RCL12189R10JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL12189R10JNEK Details Description
Related parts for RCL12189R10JNEK
POT 500K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 3% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMX2486 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 780MA 470 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
500-2A2F-MINI-SAS HD CABLES datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf