Vishay/Dale RCL122510K0JNEG
RCL122510K0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122510K0JNEG
Brief Description
RES SMD 10K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122510K0JNEG.pdf
Availability of RCL122510K0JNEG
QUANTITY
RCL122510K0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122510K0JNEG
Internal Part NumberEIS-RCL122510K0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122510K0JNEG
Related LinksRCL1225, RCL122510K0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122510K0JNEG Details Description
Related parts for RCL122510K0JNEG
IDC CABLE - ASC16H/AE16G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-780 datasheet.pdf
KIT INSERTION TERM AMP-BBL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.6A 80 MOHM SMD datasheet.pdf