Vishay/Dale RCL12251K30JNEG
RCL12251K30JNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL12251K30JNEG
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL12251K30JNEG.pdf
Availability of RCL12251K30JNEG
QUANTITY
RCL12251K30JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL12251K30JNEG
Internal Part NumberEIS-RCL12251K30JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL12251K30JNEG
Related LinksRCL1225, RCL12251K30JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL12251K30JNEG Details Description
Related parts for RCL12251K30JNEG
IC FLASH 32MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 68K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 1A datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
PMI CAP RED CONVEX TRANSPARENT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 16A 250V datasheet.pdf