Vishay/Dale RCL122523R7FKEG
RCL122523R7FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122523R7FKEG
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122523R7FKEG.pdf
Availability of RCL122523R7FKEG
QUANTITY
RCL122523R7FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122523R7FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122523R7FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122523R7FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122523R7FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122523R7FKEG Details Description
Related parts for RCL122523R7FKEG
FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
KIT EVAL FOR AT91SAM7A3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V 10% 2DIP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
DISPLAY 14.22MM RED 3DIGIT CC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf