Vishay/Dale RCL1225309RFKEG
RCL1225309RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225309RFKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 309 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225309RFKEG.pdf
Availability of RCL1225309RFKEG
QUANTITY
RCL1225309RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225309RFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225309RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225309RFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225309RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225309RFKEG Details Description
Related parts for RCL1225309RFKEG
MOSFET N-CH 300V 4.4A DPAK datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-120V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC SLIC 1CH 52DB LGBAL 32QFN datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF RADIAL datasheet.pdf